TARIK AKARSU’NUN MÜTHİŞ DEĞİŞİMİ

Yürüme engelli 104 kilo ağırlığındaki Akarsu, doktorun tavsiyesine uydu ve hiç hareket etmeden 36 kilo verdi.

 Tarık Akarsu'nun ilginç hikâyesi 3 yaşında başladı. Çocuk felci  geçiren  Akarsu, hareket etme kabiliyetini kaybetti. Hareketsiz kaldığı için her geçen yıl kilo aldı. 12 kardeşin en küçüğü olan Akarsu'nun aldığı kilolar başka hastalıkların da çıkmasına neden oldu. Birçok kez diyet yaparak kilolarından kurtulmak isteyen Akarsu, babasının aldığı koltuk değnekleriyle de yürüyemez oldu. Zayıflama hapları kullandı, faydasını görmedi. Yatağa bağlı kalan Tarık Akarsu, 80,90 derken 104 kiloya çıktı. Oturduğu yerden nefes almakta zorlanan, yüksek tansiyon ile reflü hastalığına yakalanan Tarık Akarsu, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine diyet uzmanı Hayrettin Mutlu'nun yanına gitti.

Hayata hiç küsmedi
Şu anda 32 yaşında olan ve doktorunun diyet programına harfiyen uyan Tarık Akarsu, kilo probleminden 11 ayda kurtulmayı başardı. Diyete ilk başladığında sıkıntılı günler geçiren genç adam doymak bilmiyordu. Ancak Hayrettin Mutlu, normal diyet programının yanında Akarsu'ya bir lokmayı, tam 13 kez çiğneyerek yutmasını özellikle istedi. Doktorunun telkinleri ve Tarık Akarsu'nun inanılmaz azmi, kilo sorununu ortadan kaldırdı.

11 ayda 36 kilo vermeyi başaran Tarık Akarsu, "Bu engeli aştığımı düşünüyorum. Hayata hiçbir zaman küsmedim. Diyet programı sayesinde zayıflamaya başladım" dedi. İstanbul Maltepe'de elektrikli ev aletleri tamiriyle uğraşan Tarık Akarsu kilo veriş zaferini şöyle anlattı: "104 kilodan 68 kiloya düştüm. Tansiyonum normale döndü, midemdeki problem büyük oranda çözüldü. Şimdi daha rahat yürüyorum. Geriye dönüp baktığımda yıllarca kendime eziyet ettiğimi gördüm. Kilo sorunun ben çözdüysem herkes çözebilir. Zayıflamamda en büyük etken, doktorumun bana yiyecekleri daha küçük parçalar halinde tüketmem ve her lokmayı 13 kez çiğneyerek yemem oldu. Oturduğum yerden bu diyeti uyguladıkça daha az yiyecekler daha çabuk doyma duygusuna ulaştım."

Hedefim 65'e düşmek

Dördüncü aydan sonra hayatının düzene girdiğini sözlerine ekleyen Tarık Akarsu, "Artık daha düzenli yemek yiyor ve günlük yeterince su içiyorum. Özellikle en çok dikkat ettiğim ara öğünlerdeki meyveler ve yemek sonrası içtiğim süt veya ayrandı. Bunlar benim tok kalmama yardımcı oldu. Boyum 1 metre 60 santim, hedefim ise 65 kilo" diye konuştu.
YORUMLAR
Ad Soyad  
Rumuz  
Yorum    
Görüntülenecek veri yok

Benzer Başlıklar

YEMEDEN ÖNCE Bİ DÜŞÜN!

Yemek yemenin ve obezitenin psikolojik yönünü Psk. Dyt. Gözde Patlak anlatıyor. Nedir hocam, obezitenin altında yatan psikolojik...

SAĞLIKLI BESLENME

Sağlıklı beslenin yahu

GEBELİKTE EGZERSİZ

adınlar hamilelik sırasında bir kez egzersiz yapmaya başladıktan sonra bunun ne kadar büyük yararları olduğunu fark ederler. Egzer...
Powered By Nar Bilişim