SU SU LÜTFEN BİRAZ SU

Stj. Dyt. Fatma FİDAN
 SU SU LÜTFEN BİRAZ SU

 

 

Fazla kilo almayı önleyecek en ucuz yöntem…

Su eşi benzeri olmayan mucizevî bir içecektir. İnanılmaz gibi geliyorsa da su ,kilo kaybetmek ve bir daha almamak için ideal bir yöntemdir.Çoğumuz suyun değerini önemsememize rağmen sürekli kilo kaybı için ideal formüldür.


Su iştahı bastırır. Ve bedenin depolanmış yağları metabolize etmesine yardımcı olur. Araştırmalar gösterir ki alınan su miktarı azaltılınca vücutta depolanan yağ miktarı artmaya başlamaktadır.


Bedende su toplanmasını önlemek için  bol su içilmelidir.Beden az su alınca bu tehlike işareti sayar ve her damlasını saklamaya çalışır. Su hücre dışı dokularda birikir.Bu da el ayak ve bacakların şişmesine yol açar.


Beden için yine tehlike çanları çalmaya başlar ve giden suyun yerine ilk fırsatta su depolar. Bedenin su depolamasını önlemek için gerekeni yapmak yani bol su içmek gerekir. Bedenden su atamamak sizin için sürekli bir sorunsa, sebebi fazla tuz olabilir. Ne kadar fazla tuz yerseniz bedeniniz bunu sulandırmak için o kadar daha fazla suya ihtiyaç duyacaktır. Aslında fazla tuzdan da kurtulmanın çaresi vardır. Daha fazla su için…


Şişman insanların daha çok suya ihtiyaçları vardır. bu kişilerin metabolik yükleri fazladır. Yağların kullanılmasında suyun özel bir yeri olduğundan dolayı, şişman insanların suya çok fazla ihtiyaçları vardır.

Beden yetersiz su alınca gereken suyu iç dokulardan çeker bunun için kalın barsak başlıca kaynaktır. Ancak bol su içince barsaklar normal olarak çalışmaya başlar. Su ve kilo kaybı arasındaki ilişki inanılmazdı. Bedenin yetersiz su ile iyi çalışmadığını ve yağları gerektiği gibi metabolize edemediğini gördük. Aşırı su birikmesinden korunmak için daha çok su içilmesi sonucu ortaya çıktı.


Kilo kaybetmek için su içmek şarttır. Normal olarak genelde insan her gün 8 bardak su içmelidir. Ancak şişman bir kişi her 12 kilo fazlası için bir bardak daha fazla su içmelidir.Sonuç olarak;10-12 bardak suyu gün içine dağıtarak için.


Su içmek için susamayı beklemeyin.

Unutmayın ki vücudumuzun hissettiğimizden çok daha fazla suya ihtiyacı var.


Her öğünden 15dk önce 1-2 bardak su için ki; 20 dakikada doygunluk mesajı alan beynimizde bu hissin oluşumunu hızlandırın. Ve suyun m idemizde yarattığı hacimden dolayı az yemek yemeyi sağlıyor.

Hiçbir sıvı içeceğin suyun yerini tam anlamıyla tutmadığını unutmayın..

 

İlkel çağ dediğimiz dönemlerde insanlar suya çok önem vermiştir. Kutsallık simgesi sayılmıştır. Kehanetlerde sudan faydalanılmış çeşitli yollarla su şifa niyetine kullanılmıştır..


Doğanın bize sunduğu en güzel hediyelerden biri olan suyun yeri azımsanmayacak kadar çoktur .Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda insanın vazgeçilmesi olmuş ve bu durum günümüze kadar ulaşmıştır. Sağlam bir vücut için doğanın bize armağanı olan suyu hayatımızda her daim bulunduralım

Bol sulu günler…
YORUMLAR
Ad Soyad  
Rumuz  
Yorum    
Görüntülenecek veri yok

Diğer Makaleler

Powered By Nar Bilişim