İsmail Hakkı Tekiner - Makale Listesi

İsmail Hakkı Tekiner
İlk
Önceki
Sayfa 1 / 6
[1]
2
3
4
5
6
Sonraki
Son

ZEKÂ GELİŞİMİ ve BESLENME

“Dâhiler ne yerdi?” başlıklı son yazımızdan sonra çevremizden çok sayıda geri bildirimler aldık. Bunlardan birisi de; İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi ve Üstün Zekâlı Çocuklar Okulu sorumlularından Yrd. Doç. Dr. Ayşin Kaplan Sayı’ ...

DAHİLER NE YERDİ?

İnsanlık tarihine yön vermiş, pek çok farklı işi başarmış ve yenilikler açmış dahi kişilerin en çok tercih ettikleri gıdaları hiç merak etmiş miydiniz? Bu konu hakkında ülkemizde kapsamlı bir araştırmaya rastlamadım. Ancak, yurtdışı kaynaklı bazı araştırmalara rastlanmaktadır.

KAMU SPOTU

Kamu Spotu kamu yararına verilen bilgilendirici ve eğitici nitelikteki eserlerdir. Aşağıda sunulan metin okuyucuları bilgilendirmek ve bilinçlerini yükseltmek amacıyla Varlık Yayınlarından (Sayı: 899 8.Baskı, Yıl:2006) ve Dr. Hayati BEŞİRLİ’ nin makalesinden alınarak aktarılmıştır.

BİZ DE VARIZ!

The Newyork Times http://www.nytimes.com/2013/09/17/health/cdc-report-finds-23000-deaths-a-year-from-antibiotic-resistant-infections.html?_r=0 bu konuyu yakın zamanda manşetten gündeme taşımıştı… Bu çalışma ile uluslararası bilimsel arenada artık bu konu üzerine biz de varız! Nihayet…

Antibiyotik Direnci ve Pirus Zaferi - 4

Bilim dünyası bu soruna karşı farklı çözümler bulmak için çalışmaktadır… Kral Pirus’ un sonuçsuz zaferi, yeryüzünde biz İnsanoğlundan çok daha öncelerden bu yana var olan mikroorganizmaların direncini anlatmak için benzerlik mi taşımaktadır?
İlk
Önceki
Sayfa 1 / 6
[1]
2
3
4
5
6
Sonraki
Son
Powered By Nar Bilişim