HORLAMA PROBLEMİNİZİ KİLO VEREREK ÇÖZÜN (Op. Dr. Ömer Faik SAGUN) diyetonline.com

 

Yrd. Doç. Dr Ömer Faik Sağun, horlamanın insan hayatını etkileyen çok önemli bir sorun olduğunu belirtti.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı uykuda ölmelerin önemli nedeninin uyku apnesi olduğunu belirten Sağun, bu durumun eşler arasında da sorun çıkardığına dikkat çekti.

Horlamanın iş hayatını olumsuz etkileyip, trafik kazalarına bile sebep olduğunu vurgulayan Sağun, Radyo frekansı ile bu sorun tek seansta bir daha yaşanmamak üzere çözülebiliyor.” dedi.

Horlamanın hem sosyal rahatsızlık yarattığını, hem de sağlığı olumsuz etkilediğini belirten Sağun, Sema Hastanesi’nin farklı bir metotla bu sorunu tamamen ortadan kaldırdığını açıkladı.

Yapılan araştırmalara göre boşanan çiftlerin yüzde 85’inin eşlerden birinin horlaması nedeniyle bu kararı aldığını söyleyen Ömer Faik Sağun, 5 erkekten birinde horlama görülürken, bu oranın kadınlarda 10’da 1’e düştüğünü dile getirdi.

Eşlerinin fark etmesiyle erkeğin horladığını öğrendiğini belirten Sağun, gelir seviyesi düştükçe erkeklerin bu durumu kabullenemediğini ve doktora başvurmadığını bildirdi.

"Erkek adam horlar" algısının çok yaygın olduğunu anlatan Sağun, horlama sorununu önemsememenin tehlikeli sonuçları olabileceğini kaydetti.

Yeni evlenen çiftlerin daha sık geldiğini vurgulayan Sağun, “Erkek evliliğin sorumluluklarıyla zora giriyor, ya da daha önce yanında biri uyumadığı için evlenince eşinin fark etmesiyle sorunu tespit ediyor. Ancak durumu kabullenmiyor.

Ama kadın horluyorsa hemen geliyor. Çünkü kadın utanıyor ve sorunu hemen çözmek istiyor. Erkek ise sağlığı ciddi şekilde bozulmadan gelmiyor. Kadınlarda bu rahatsızlık menopozla birlikte artıyor.” dedi.

"KİLO SORUNUNUZ VARSA UYKU APNESİNDEN ŞÜPHELENİN"

Horlama sorunu olan kişilerin sağlıklı bir uyku uyuyamadıkları için konsantre olamadıklarını, iş hayatında başarılı olamadıklarını, trafik kazalarına sebep olduklarını ifade eden Sağun, ”Bu kişiler eşiyle sorun yaşar, çünkü eşini sonuna kadar dinleyemez.

Horlama kalp, tansiyon rahatsızlıklarına sebep olur. Çünkü kalp devamlı yorgun olur. Uyku problemlerine sebep olur. Kilo, uyku apnesi yapar, uyku apnesi de kilo yapar. Uyku apnesi olan kişiler kilo veremiyor.

Kilo alan kişi de rahat nefes alamadığı için uyku apnesi oluyor. Bu insanlar, ne yaparlarsa yapsınlar, tedavi olmadan kilo veremezler. Kilo veremeyenler, uyku apnesinden şüphe etmeli. Uyku apnesi, uykuda nefes almanın engellenmesidir.

Gece bazen 1 dakika nefes alınamaz. Beyne oksijen gitmez. Beyin tüm fonksiyonları nefes almak için çalıştırır. İşte bu nefessiz kalma anlarından birinde, ölüm gerçekleşebiliyor.

Geceleyin ölen insanların çoğu uyku apnesi nedeniyle ölür. Uyku apnesi olan herkes ölecek demiyorum tabii.” diye konuştu.

Horlama sorununu tek seansta bir daha tekrarlamamak üzere çözdüklerini anlatan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ömer Faik Sağun, bunun için 5-10 yıldır dünyada ve Türkiye’de yaygın olan radyo frekansını kullandıklarını anlattı.

Horlamanın nedeninin normalden büyük olan küçük dilin titremesi olduğunu söyleyen Sağun, radyo frekansıyla küçük dili büzüştürerek normal boyuta getirdiklerini açıkladı.

Tedavi yöntemi hakkında bilgi veren Ömer Faik Sağun, şunları kaydetti: “Radyo dalgasıyla sarkan küçük dil ısısız yakılıyor. Dalgalarla dokunun beslenmesini bozarak hücreyi küçültüyoruz.

Hastada ağrı da olmuyor. Sema Hastanesi olarak biz bunu tek seansta yapıyoruz. Bunu da kullandığımız cihazın kalitesi sağlıyor.

Küçük dil, iki ay içinde küçülüp büzüşüyor. Eğer cihaz yeterli değilse, ya da doktor yeterince tecrübeli değilse, bir değil birkaç seans sürebiliyor.”

Ayrıntılı Bilgi için : http://www.omerfaiksagun.com 

 WhatsApp: +90 532 492 33 82WhatsApp: +90 532 492 33 82


YORUMLAR
Ad Soyad  
Rumuz  
Yorum    
Görüntülenecek veri yok

Benzer Başlıklar

Zayıflama Ve Beslenme

Yeterli ve dengeli beslenebilmek için öncelikle günlük enerji gereksinimi (günlük enerji gereksinimi günlük enerji tüketimi) tespi...

Kışın Diyet Yapmayı İhmal Etmeyin!

Uzmanlar, ısınmaya harcanan kalorinin de artması nedeniyle vücudun yağlanarak doğal bir savunma mekanizması geliştirdiğini kaydedi...

Yağı azaltın, tadı değil!

Diyete başlayanların birincil olarak yaptığı değişikliklerdendir yağı azaltmak. Ama tabii yağı azaltınca, bazılarımız için yemekle...

Yapay tatlandırıcılar hakkında olumlu ve olumsuz ne biliyorsunuz

Şeker yerine kullanılabilen düşük kalorili veya kalori içermeyen yapay maddeler yapay tatlandırıcılar olarak nitelendiriliyor.
Powered By Nar Bilişim