2012 ye Mutlu Diyetisyenlerden 12 sağlık önerisi

Beslenme ve Diyet Uzmanı Hayrettin MUTLU
 2012 ye Mutlu Diyetisyenlerden 12 sağlık önerisi

1 Yeni yılın size iyi geleceğine inanın, inanmak ve mutlu olmak sağlığın en temel parçasıdır

2 Mutlaka sevdiğiniz 10 kişiyi arayın, mektup veya sms atın, inanın kendinizi iyi hissedeceksiniz

3 İhtiyaç sahibi birisine yardımcı olun, yaşlı birisini karşıdan karşıya geçirmek büyük bir yardımdır unutmayın

4 Sigara kullanıyorsanız sigarayı bırakın, bırakamıyorsanız yeni yılda bırakacağım kararı alın, sigara içilen yerlerden uzak durun.

5 Mutlaka farklı bir ülkeye gidin, farklı kültürleri tanımak ve farklı yaşamları görmek mevcut yaşamınızın anlamını artıracaktır.

6 Daha aktif bir yaşam planı yapın, mutlaka egzersiz yapabileceğiniz zamanlarınız olsun, bu zamanları hemen yılın en başında yapın.

7 Kilo kontrolünüzü sağlamak için tüm yiyecekleri özenle çiğneyin, yemek yeme sürenizi uzatın.

8 Günlük yediğiniz yiyeceklerin yarısı meyvelerden oluşsun, meyvelerin posa,  vitamin ve minerallerin yanında tanımlayamadığımız tat bileşenlerinin bir lezzet ahengi olduğunu unutmayın

9 Vücudumuzun yarısından fazlası sudan ibarettir. Günlük 2 litre su (sıvı) tüketmek, inanın bir çok hastalıktan bizleri koruyacaktır.

10. Günlük 1 avuç Sert kabuklu yemiş(ceviz, fındık, badem vb) yemek mutluluk hormonunu harekete geçirirken hastalıklara karşı korunmamızda önemli rol oynamaktadır. (avuç kapalı olacak şekilde:-)

12 Yeşil çay için, içerdiği maddeler duru bir huzur uyandırırken, aynı zamanda karın çevresi yağlanmanızı azaltacak ya da önleyecektir

11 Şeker Tuz ve yağ tüketimini azaltın, unutmayın sadece tuzlu ekmek tüketmek bile günlük tuz ihtiyacımızı fazlasıyla karşılamaya yeter.

Beslenme ve Diyet Uzmanı

Esra&Hayrettin MUTLU

YORUMLAR
Ad Soyad  
Rumuz  
Yorum    
Görüntülenecek veri yok

Diğer Makaleler

Powered By Nar Bilişim